Alena Schulzová

Malířka, Ilustrátorka a výtvarnice.

Alena Schulz vyvinula jedinečnou techniku «šité obrazy». Na základní šitou kompozici nanáší speciální směs sádry a lepidla. Vzniklé, velmi pastózní struktury barevně umocňuje transparentními, pastelovými tóny. Vytváří tak obrazy s nesmírnou hloubkou, velmi expresivní, ale zároveň jemné a harmonické. V interiéru působí její díla výrazně a současně se dobře integrují s jakýmkoliv bytovým stylem.

Obrazy »Tchoř« a »Tři přání« od Aleny Schulzové dobře demonstrují hru výrazných strukur a jemných pastelových barev.

Prohlédněte si Galerii obrazů

Najdete zde bohatou nabídku šitých obrazů Aleny Schulzové. Desítky pláten, která ukazují obsahlý průřez tvorbou této výtvarné umělkyně. Pokud se Vám některý z obrazů bude líbit, můžete si jej přímo z galerie objednat.

Monotypy

Monotyp či monotypie je další oblíbená technika výtvarnice Aleny Schulzové. Jedná se o formu tisku, takže vysledek je originální grafika. Na pevný podklad, jako například sklo, kámen, dřevo apod. se nanese tiskařským válečkem barva. Na tuto ještě nezaschlou vrstvu barvy se přiloží papír na který se vyvíjí tlak kreslením, mačkáním apod. Tímto spůsobem se barva přenese z podkladu {tzv. matrice} na papír. Vznikne zrcadlově převrácený otisk kresby s patrnou strukturou použité matrice.

Monotypy »Milostné dopisy« a »Dr. Saurier« od Aleny Schulzové dobře demonstrují bravurní zvládnutí techniky monotypie.

Prohlédněte si Galerii monotypů

Najdete zde soubor monotypů Aleny Schulzové. Tyto grafické listy umělkyně vytvořila tiskem z tabulek skla. Pokud se Vám některý z grafických listů bude líbit, můžete si jej přímo z galerie objednat.

Ilustrace

Ilustrace vytváří Alena Schulcová nejraději tuší, anilínovými vodovými barvami a pastelkami.

Ilustrace Aleny Schulzové plné svérázných postaviček, zvířátek a strašidel najdete v četných publikacích renomovaných vydavatelů jako například nakladatelství ALBATROS, AXIÓMA, TRITON a nebo OLYMPIA.

Ilustrace z knih »NAUČ MĚ ŘÍKADLA | NAKLADATELSTVÍ AXIÓMA« a »BÁRA, MATES A ZELENÝ ŠKRALOUP | NAKLADATELSTVÍ OLYMPIA« od Aleny Schulzové.

Prohlédněte si Galerii ilustrací

Najdete zde výběr ilustrací Aleny Schulcové. Kresby jsou přehledně uspořádané podle projektu a nakladatelství. Uděláte si obrázek o rozmanitosti a konsekventním stylu těchto kreseb.  Pokud se Vám ilustrace budou líbit, můžete  přímo z galerie umělkyni kontaktovat.

Alena Šulcová nebo Alena Schulz?

Alena Schulcová se narodila v Praze v umělecké rodině. Otec byl akademický sochař a malíř Miloslav Hájek. Po studiích na střední uměleckoprůmyslové škole ilustrovala do dětských časopisů Mateřídouška a Ohníček.

Po emigraci do Vídně začala vystavovat své obrazy, ilustrovat učebnice a dětské knihy.
Nyní žije v malé vesničce Maříž poblíž malebného městečka Slavonice na česko-rakouské hranici. Zde vytváří své obrazy, díla užitého umění do interierů, monotypy a ilustruje knihy. Mimo to se stará o překrásnou velikou zahradu a bývalý statek.

Milí návštěvníci webových stránek Aleny Schulzové, ještě něco na závěr. Pokud jste ji hledali na internetu pod pojmem malířka Alena Šulcová nebo Alena Schulzová, tak správně se jmenuje Alena Schulz.
Více informací o Aleně Schulz a jejích výstavách najdete ZDE.

Pin It on Pinterest

Share This